List otwarty - akcja Forum

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

List otwarty - akcja Forum

Postprzez Dreed » poniedziałek, 23 lutego 2015, 01:29

Polscy Sędziowie, obudźcie się i zabierzcie głos – list otwarty do Prezydenta

Koleżanki i koledzy Sędziowie RP.

http://przeklej.org/file/8R5Xk6/apel.do ... e.USP.docx

Stało się – zaledwie po dwóch latach obowiązywania szerokiej nowelizacji zmian w USP, kolejni urzędnicy z Ministerstwa Sprawiedliwości potrzebowali zaakcentować swoją konieczność utrzymywania delegacji do ministerstwa i stworzyli nowy projekt reorganizacji sądów w Polsce.

Sejm i Senat, co widzieliście na filmach, oczywiście uchwalił proponowane zmiany i nastąpił kolejny krok w kierunku podporządkowania sędziów ministerstwu oraz sprowadzenia ich do roli bezwolnych urzędników.

Zmian ma nastąpić wiele, ale skupię się tylko na dwóch aspektach najbardziej znanych i takich, które zostały niestety uchwalone pomimo mocnego sprzeciwu całego środowiska sędziowskiego oraz co ciekawe przy powoływaniu się na stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa, chociaż jak widzieliście pewien urzędnik „mijał się z prawdą”.

Uchwalona zmiana naszej ustawy to kolejny, ale nie jedyny krok wymierzony w sędziów i przygotowywany w MS. Co raz bardziej realne są zamiary obniżenia stanu spoczynku – chyba już ostatniego z słynnych „przywilejów” sędziowskich.
Czas powiedzieć dość i czas zacząć działać.

Rozpoczynamy szeroką akcję zbierania podpisów i wysyłki listu otwartego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z prośbą o zawetowanie tej ustawy i skierowanie prezydenckiego projektu ustawy zmieniającej usp w zakresie wymaganym przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego, a który był w całości napisany przez Senat RP.

Musimy zwrócić się o pomoc do Pana Prezydenta, który niecałe trzy lata temu podpisywał szerokie zmiany w usp i o które stoczyliśmy, jako środowisko bój. Dzisiaj zmiany organizacyjne, popierane przez Prezydenta i nas sędziów, niszczą zwykli urzędnicy z MS i my, jako sędziowie, którzy mamy stać na straży niezawisłości sędziowskiej i niezależności sądów musimy działać.

Czy nasz apel pomoże – nie wiem. Ale wiem, że tylko wspólnym działaniem możemy coś osiągnąć. Szereg zgromadzeń sędziowskich podjęło uchwały potępiające zmiany polegające na nieuzasadnionym zmniejszeniu znaczenia sędziów sądów rejonowych w ZO, na zabraniu zwrotu kosztów dojazdu sędziów rejonowych zmuszając ich do występowania przeciwko państwu polskiemu z powództwami sądowymi.

Tym samym jestem głęboko przekonany, że My zgromadzeni na naszym Forum Dyskusyjnym dla Sędziów RP, miejscu gdzie wszystkie zmiany się zapoczątkowały, w grupie, która osiągnęła jeden z największych sukcesów, jakim było zabezpieczenie sędziów przed zakusami polityków i powiązanie naszych uposażeń z średnim wynagrodzeniem w kraju – My jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze więcej.

Nie musimy się ograniczać do protestów w pokojach, możemy działać i wierzę, ze to będziemy robili.

Zaczynamy od dzisiaj szeroką i masową akcję zbierania podpisów pod listem otwartym do Prezydenta RP w sprawie weta.

List jest dostępny tutaj: http://przeklej.org/file/8R5Xk6/apel.do ... e.USP.docx
Wystarczy kliknąć w „pobierz”

Proszę Was – wydrukujcie sobie list, przejdźcie się po pokojach kolegów i koleżanek, zbierzcie podpisy i wysyłajcie list do Pana Prezydenta. Wysyłajcie sami, wysyłajcie wydziałami. Im więcej tym lepiej.
Adres wysyłki:

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa
Najlepszą formą będzie list, ale mailem również możecie wysłać apel na adres: listy@prezydent.pl

Następnie zróbcie zdjęcie lub skan i prześlijcie proszę do mnie na specjalnie utworzone w tym celu konto: list@sedziowie.kei.pl

Liczę na Waszą aktywność i wierzę, że jako nasze Forum, jesteśmy w stanie zrobić nie tylko akcję w postaci zbiórki podpisów pod listem do Prezydenta, ale również z godnością przynależną prawdziwemu Sędziemu RP podjąć później ewentualne, dalsze kroki w swoim sprzeciwie.

Czekamy na Was – liczymy na Waszą współpracę.

Jako administrator Forum i współorganizator akcji apeluję również do wszystkich organizacji skupiających sędziów o jej wsparcie i szerokie rozpropagowanie. Wierzymy, że każde sędziowskie stowarzyszenie stanie w jednym szeregu z Sędziami i będzie aktywnie uczestniczyć w akcji listu otwartego oraz późniejszych formach protestu.

Nie możemy jako Sędziowie stać i bronić jedynie tych resztek, jakie zostały z prawdziwego europejskiego sądownictwa. Musimy w końcu powiedzieć dość.

Działajmy i to bardzo efektywnie, wierzę w Was.

Przypominam: podpisujemy list otwarty w naszych sądach, co chyba nie będzie trudne skoro ZO krytykowały uchwalone rozwiązania i nie jest prawdą, ze na te zmiany godził się nasz konstytucyjny organ KRS, wysyłamy pocztą (mailem) do Pana Prezydenta, a następnie dla celów statystycznych akcji zdjęcie lub skan na adres list@sedziowie.kei.pl

Do dzieła Sędziowie
Wasz admin Dreed
SSR Rafał Puchalski
Ostatnio edytowano poniedziałek, 23 lutego 2015, 14:05 przez Dreed, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawka adresu
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Re: List otwarty - akcja Forum

Postprzez Dreed » poniedziałek, 23 lutego 2015, 01:41

List jest również dostępny na moim koncie - można ściągać:

https://docs.google.com/document/d/1EeA ... JPvt7aFXgs

P.S.
W tym temacie dyskutujemy tylko na temat akcji listu otwartego (prawdopodobnie części wstępnej nowego protestu). Wszsystkie posty nie na temat będą usuwane bez ostrzeżeń.
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez jarocin » poniedziałek, 23 lutego 2015, 01:44

Zbieramy od rana !!!
jarocin

Postprzez Volver » poniedziałek, 23 lutego 2015, 04:06

Cokolwiek uważamy na temat naszego Prezydenta-niech ma świadomość ,że zezwalając na kolejne zmiany w usp dokłada gwóźdź do trumny tego , co jest nazywane dzisiaj Polską.Polską w sensie demokracji-zachodnioeuropejskiej.
Czy chcemy dołączyć do mentalności krajów zniewalanych przez Putina?

Dlatego zbierajmy podpisy pod listem-napiszmy ten list.Nie będzie to jedyny list.Nie będziemy jedyni.Czasu jest bardzo mało.Te 15 poprawek do ustawy zmieniającej usp. zwróconych do Sejmu, t e j m a s z y n k i mielenia nieświeżych kotletów ustawowych, przerobione zostanie wnet- na początku marca,aby znów uciąć naszej demokracji.

Nie mamy czasu.Nie mamy też sił z powodu przepracowania.Ale proszę Państwa- nie poddawajmy się.Walczmy do końca o Polskę.Bo inaczej tego nie mogę nazwać.I znajdźmy na to czas.Jeszcze raz idźmy od kolegi do kolegi, od pokoju do pokoju.Jak trzeba- jak kto się boi, niech weźmie na ten dzień urlop- i go na to poświęci.Nasza determinacja, wiara i przekonanie, pozwolą na zdobycie poparcia.

Należę do pokolenia tych "starców" sądownictwa, pamiętających ,co z sądami zrobiono za "komuny". Na ostatnim spotkaniu Zarządu SSP Iustitia z Zarządami Oddziałów, koleżanka z Rzeszowa, zacytowała nam przykłady z akt ,z archiwów IPN, dołączanych do spraw za zadośćuczynienie.

Czy chcemy takich sytuacji że, posekretarz stanu czy Minister będzie wzywał sędziów i Prezesów sądów, jak ongiś wzywali ich Komendanci Milicji, aby zwrócić uwagę jak należy orzekać?
Dynamika zmian w ustawie o ustroju sądów powszechnych jest właśnie taka, aby reaktywować ten model.Uwierzcie mi!

Dlatego proszę aby Forum poderwało się jeszcze raz do wysiłku.

Postuluję- aby wysyłać to listami. Nawet dwa tysiące listów -powinno zrobić wrażenie.
jak to zrobić?Weź na znaczek od kolegi na kopertę- wyslij sam,byle kolega koleżanka podpisała.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Dreed » poniedziałek, 23 lutego 2015, 14:07

Poprawiony link do listu otwartego oraz data uchwalenia ustawy.

Obecnie list ściągamy z tego adresu: http://przeklej.org/file/8R5Xk6/apel.do ... e.USP.docx

I ku pokrzepieniu serc, że warto działać - już 171 ściagnięć listu :lol: :lol: :lol: :lol:
A następna akcja prawdopodobnie tuż przed nami i będzie oparta właśnie na sedziach rejonowych ;)
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez romanoza » poniedziałek, 23 lutego 2015, 14:46

U mnie akurat jest blokada na stronę z listem. Rozniosłem, zobaczymy jaki będzie odzew.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » poniedziałek, 23 lutego 2015, 15:03

romanoza napisał(a):U mnie akurat jest blokada na stronę z listem. Rozniosłem, zobaczymy jaki będzie odzew.

Ale strona Google chyba nie jest blokowana.
Ściągnij z drugiego postu :roll:
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez romanoza » poniedziałek, 23 lutego 2015, 15:21

Dreed napisał(a):
romanoza napisał(a):U mnie akurat jest blokada na stronę z listem. Rozniosłem, zobaczymy jaki będzie odzew.

Ale strona Google chyba nie jest blokowana.
Ściągnij z drugiego postu :roll:
Przecież napisałem, że już rozniosłem. Blokuje tę pierwszą stronę, googli nie.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez mariusz78 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 15:54

U mnie ponoć Volver właśnie położył mi na biurku :)

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » poniedziałek, 23 lutego 2015, 16:17

U mnie jest blokada, ale dostałem w załączniku do maila od Jarocina-- zasada potrójnej sieci komunikacji.
Jest uchwała zarządu o przystap[ieniu do akcji
Jest na mój budynek 15 podpisów i wszystkie pokoje poinformowane, a tam gdzie sędziowie chcieli do ręki dostali list,a gdzie ich nie było to zostawiłem na biurku, tak jak wzmiankuje mariusz78
Problemem jest czas ferii w naszej Polsce A
Jutro biorę urlop i idę roznieść do SO.

Przeraża mnie to ,że dla wielu osób nie wystarcza zreferowanie istoty listu.Tak jakby nic nie wiedzieli.
Pocieszajac e jest to, ze podpisują sędziowie zrzeszeni i niezrzeszeni.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Joasia » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:25

Ale... po co bierzesz urlop???
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ama » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:38

Dziś wok jutro wok ... ale jutro i we środę pobiegam po moim eserze
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez bruno » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:41

tak na serio - ja nie neguje żadnych akcji jestem 3 x za - ale - tak na serio - liczycie , ze ten mąż stanu B.POKomorowski to właściwy adresat - czy to aby nie jak pisać do Kopaczowej, Grabarczyka czy na Berdyczów ?
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » poniedziałek, 23 lutego 2015, 20:48

jutro wyjeżdżam i wrócę do pracy w poniedziałek :/: , ale postaram się zorganizować i umówić osoby odpowiedzialne za zbieranie podpisów... ten termin jest zabójczo krótki... dopiero teraz przeczytałam informację...
roześlę maile do koleżanek i kolegów...
beta
Moderator
Moderator

Postprzez beta » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:10

bruno napisał(a):tak na serio - ja nie neguje żadnych akcji jestem 3 x za - ale - tak na serio - liczycie , ze ten mąż stanu B.POKomorowski to właściwy adresat - czy to aby nie jak pisać do Kopaczowej, Grabarczyka czy na Berdyczów ?

też zastanawiam się :roll:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Dred » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:31

jak się nie podoba, to piszcie do papieża! <wysmiewacz>
Dred

Postprzez beta » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:32

podoba się :-P
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Dred » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:33

aaaaa papież się nie podoba! <nerwus>
Dred

Postprzez beta » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:42

to zbyt duże wyzwanie... :-P
dre, bo nas usuną...

Mam pytanie, w wydarzeniu Oddziału Wielkopolskiego jest wpisana data 2 marca... do kiedy maja listy być wysłane..??
I czy Zarząd Główny przyłączył się, czy tylko Wielkopolska.
beta
Moderator
Moderator

Postprzez jarocin » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:53

My zbieramy do pon. bo ferie u nas. Zachęcam inne oddziały do uchwał.
jarocin

Postprzez bruno » poniedziałek, 23 lutego 2015, 21:54

Dred napisał(a):jak się nie podoba, to piszcie do papieża! <wysmiewacz>

ja napiszę do Putina :lol:
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:27

Od rana drukowałam list i rozdawałam kolegom. Mało czasu, że zebrać podpisy... Liczę jednak, że coś się uda...
promo

Postprzez amelius » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:32

promo napisał(a):Od rana drukowałam list i rozdawałam kolegom. Mało czasu, że zebrać podpisy... Liczę jednak, że coś się uda...

Podpisali?
amelius

Postprzez promo » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:33

Czytają i analizują.
promo

Postprzez karuzelka » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:43

Też tak można. :(
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..